SZKOŁA DAWNIEJ.... - wystawa w naszej bibliotece

Od listopada do grudnia w naszej bibliotece dostępna była wystawa zorganizowana przez naszą panią bibliotekarkę Justynę Roznowską. Mogli ją odwiedzać zarówno pojedynczy uczniowie jak i całe klasy wraz z wychowawcami.

Wystawa została zorganizowana we współpracy z Biblioteką Publiczną w Jamielniku, tworzącą Lokalną Izbę Pamięci, z której pochodziły eksponaty. Miała ona na celu zwrócenie uwagi na to jak wyglądała kiedyś szkoła i przybliżenie zwiedzającym lokalnej historii. Wśród przedmiotów związanych z edukacją znalazły się świadectwa i zeszyty sprzed II wojny światowej, które wzbudziły wiele emocji, gdyż prowadzone były z niezwykłą starannością.

Dla dzieci i dorosłych była to krótka podróż w czasie podczas której mogli zasiąść w ławce sprzed lat i pisać piórem.