PIKNIK RODZINNY

"Nasze zdrowie w naszych rękach"

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W PIKNIKU

Dnia 1 czerwca, a więc w Dniu Dziecka Stowarzyszenie „Rozwiń skrzydła” działające w szkole Podstawowej w Biskupcu w ramach projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” zorganizowało Piknik Rodzinny pod hasłem „Nasze zdrowie w naszych rękach”.

Tego dnia zaszczycili nas zaproszeni goście:

Przygotowania do pikniku trwały już od godz. 9.00. Szkolne klasy zamieniły się w „wytwórnie zdrowej żywności”. Przygotowano do degustacji dietetyczne ciasta, kolorowe kanapki, pożywne soki i surówki pełne witamin. Część oficjalna rozpoczęła się o godz. 11.00 w sali gimnastycznej. Pani dyrektor zapoznała z przebiegiem pikniku i podziękowała wszystkim sponsorom - W. Kaźmierczykowi, A. Dobek, B. Tęgowskiej, W. Sadowskiej, T Karbowskiemu, G. Fijałkowskiemu i M. Kaźmierczyk. W dalszej części spotkania uczniowie przygotowani pod kierunkiem pani K. Smolińskiej i G. Smarz przedstawili program artystyczny Pt. „Doktor Zdrówko”. Śpiewem wspomagał ich chór szkolny. Z prelekcją o zdrowym odżywianiu – „Wiem co jem” wystąpiła pani doktor Maria Roesler. Po prelekcji przedstawiono wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Nasze zdrowie w naszych rękach” i wręczono zwycięzcom nagrody. Poprzez prezentację multimedialną uczestnicy pikniku mieli też okazję prześledzić wszystkie działania związane z realizacją projektu „Promująca Zdrowie”. W dalszej części odbył się turniej rodzinny, który wszystkim dostarczył wiele emocji i radości. W tym samym czasie chętni mogli odwiedzić punkt medyczny, stoiska ze zdrowa  żywnością lub kibicować w zawodach sportowych. Wszystkie dzieci z okazji Dnia Dziecka otrzymały słodkie upominki od Rady Rodziców.