30 marca 2016r. w progi naszej szkoły zawitali sympatyczni i niezwykle zabawni artyści z toruńskiej Grupy T. Zaprezentowali nam spektakl profilaktyczny pt. „Mniam, mniam”. Przedstawienie okraszone ogromną porcją humoru dotyczyło ważnej kwestii, jaką jest uzależnienie od niezdrowej żywności typu fast food.

Główni bohaterowie: Wanda i Kazik myszkowali w szkolnym sklepiku wypełnionym niezdrową żywnością. Pewnego dnia odnaleźli tam tajemniczą księgę, która miała moc wyczarowywania niebiańsko zdrowych, dobrych i kolorowych potraw. Śmiałkowie nie znając jednak zasad zdrowego odżywiania wpadli w tarapaty i konieczne okazało się szukanie pomocy u innych. Na ratunek Szkolniakom wyruszył doktor Klepka i Wacław Kichacz oraz Magda Seler.

Niesamowicie zabawne przedstawienie dostarczyło uczniom, oprócz dużej dawki humoru, sporą dawkę walorów edukacyjnych. Aktorzy kilkakrotnie w bardzo obrazowy sposób  podkreślali, iż: ,,jesteś tym co jesz” przypominając tym samym o zdrowym odżywianiu, zdrowym stylu życia i walce z uzależnieniami.

No i rzeczywiście przekonali nas…

Przecież lepiej wyglądać jak piękna truskaweczka czy bananek niż jak brzydki hot dog :(