"A przecież nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!  (...)

Teraz staje twarzą w twarz z Tym który Jest"

- Jan Paweł II "Tryptyk rzymski"-

XVI DZIEŃ PAPIESKI

„Bądźcie świadkami miłosierdzia”- to hasło, pod którym obchodzony jest tegoroczny Dzień Papieski przyświecało również  uroczystej akademii w naszej szkole w dniu 12 października przygotowanej przez ks. Krzysztofa Stasala oraz panią Dorotę Narewską. Na scenie wystąpili uczniowie z montażem słowno-muzycznym upamiętniającym pontyfikat zmarłego papieża- Jana Pawła II. Przesłanie wskazuje na Boże Miłosierdzie, którym papież kierował się przez całe życie, które głosił wszędzie tam, gdzie był i do którego nakłaniał wiernych podczas całego swojego pontyfikatu. Patrząc na wiarę, nadzieję i piękne czyny papieża każdy z nas powinien się starać być coraz lepszym człowiekiem,  z godnością traktującym bliźniego. Występ uczniów przeplatany był pieśniami takimi jak: „Barka” czy „Tak mówił Papież”  z akompaniamentem gitarowym księdza i pani Kamili Smolińskiej oraz prezentacją multimedialną przedstawiającą pontyfikat Jana Pawła II. Tego dnia wręczono też nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym z tegorocznym hasłem przewodnim ogłoszonym wcześniej przez organizatorów.

W klasach I-III dyplomy oraz nagrody ufundowane przez księdza otrzymali: Agata Bernaciak- III „a”, Agata Stankiewicz- III „b”, Julia Sadowska- II „a”. Wyróżniono też prace Natalii Sadowskiej oraz Joanny Kasprowicz z grupy O „a”.

W klasach IV-VI nagrody otrzymali: Julia Narewska- VI „a’, Agata Tomczyk-V „a”, Oliwia Cwyl VI „a”, zaś wyróżnienie- Mateusz Surmacz-VI „b”.